Daniel Barenboim odwołuje koncert z okazji swoich 80. urodzin

5

Koncert z okazji przypadających na 15-go listopada 80. urodzin Daniela Barenboima został odwołany z powodu problemów zdrowotnych jubilata. Słynny dyrygent i pianista, dyrektor muzyczny Staatsoper Unter den Linden oraz Staatskapelle Berlin miał wystąpić w stolicy Niemiec w dniu swoich urodzin wraz z Zubinem Mehtą oraz Staatskapelle Berlin.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli zorganizować ten koncert w późniejszym terminie. Szefujący teatrowi Matthias Schulz oraz Ronny Unganz wraz z całym zespołem życzą Danielowi Barenboimowi wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia” – napisano na profilu społecznościowym Staatsoper Unter den Linden.

Daniel Barenboim zrezygnował z występów na początku października, tuż po tym jak brytyjski magazyn „Gramophone” uhonorował go nagrodą za całokształt osiągnięć artystycznych. Powodem są problemy zdrowotne artysty, związane z chorobami neurologicznymi. W zastępstwie Barenboima, najnowszą produkcję „Pierścienia Nibelunga” Wagnera, przygotował dla Staatsoper Unter den Linden Christian Thielemann.

O autorze