Chór NFM występuje w Baden-Baden i Berlinie z Filharmonikami Berlińskimi

0

Chór Narodowego Forum Muzyki wystąpił na tegorocznym festiwalu Osterfestspiele Baden-Baden. Wraz z Filharmonikami Berlińskimi pod batutą Kirilla Petrenki muzycy wykonali „Kobietę bez cienia” Richarda Straussa. Spektakl w reżyserii Lydii Steier wystawiony został trzykrotnie: 1, 5 i 9 kwietnia, a w obsadzie znaleźli się m.in. Clay Hilley, Elza van den Heever, Michaela Schuster i Wolfgang Koch.

Koncertowa wersja opery Straussa wykonana zostanie przez ten sam skład artystów 14 kwietnia w Berliner Philharmonie.

Spektakl w Baden-Baden zarejestrowany przez telewizję 3Sat będzie można obejrzeć 15 kwietnia, a kolejne transmisje w Mezzo od 21 kwietnia. Wykonanie koncertowe natomiast zostanie zaprezentowane na Digital Concert Hall – platformie prezentującej koncerty Berliner Philharmoniker” – informuje biuro prasowe Narodowego Forum Muzyki.

Ten projekt jest jednym z najważniejszych punktów sezonu artystycznego Chóru NFM” – tłumaczył Lionel Snow, dyrektor artystyczny Chóru NFM. „Współpraca zespołu NFM z Osterfestspiele w Baden-Baden i Filharmonią Berlińską stanowi dla niego niezwykłą okazję do wystąpienia z najwybitniejszymi artystami naszych czasów. To jednocześnie niesamowicie ekscytujące i wymagające. Złożoność utworu, jakim jest Kobieta bez cienia, ale także jego tajemnicze piękno, sprawiają, że całe to doświadczenie jest wyjątkową przygodą dla każdego ze śpiewaków”.

O autorze