Bezpłatne transmisje spektakli operowych z polskimi napisami w ARTE

45

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 19:00 ARTE po polsku udostępni bezpłatną relację na żywo z premiery opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego prosto z Opernhaus Zurich. Spektakl po raz pierwszy transmitowany będzie z napisami w sześciu językach – po polsku, angielsku, francusku, niemiecku, włosku i hiszpańsku. Transmisja jest częścią sezonu operowego ARTE,  bezpłatnej europejskiej telewizji kulturalnej.

“Nabucco” jest trzynastą operą nadawaną przez telewizję ARTE w ramach aktualnego sezonu operowego. Reżyser Andreas Homoki opowiada porywającą historię miłości, zazdrości, nienawiści i szaleństwa. Michael Volle w swojej debiutanckiej roli odegra postać Nabuchodonozora, Anna Smirnova wcieli się w rolę nieszczęśliwie zakochanej Abigail, a Georg Zeppenfeld w postać Zachariasza. W obsadzie przedstawienia jest również polski akcent – jako Anna wystąpi Anna Jeruć.

Telewizja ARTE współpracuje z 22 scenami operowymi z 14 europejskich krajów, udostępniając występy sceniczne na żywo i na życzenie na stronie arte.tv/opera. Kolejny sezon rozpocznie się w październiku operą “Turandot” Pucciniego z barcelońskiego Gran Teatre del Liceu.

ARTE po polsku jest bezpłatnym serwisem VOD udostępniającym programy europejskiej telewizji kulturalnej ARTE z napisami po polsku. Wśród nadawanych programów znajdują się reportaże, dokumenty i magazyny o tematyce społeczno – politycznej, kulturalnej i naukowej, oraz koncerty.

O autorze