Benjamin Bernheim jako Werther w transmisji z La Scali

0

Na platformie Teatro alla Scala można dziś obejrzeć transmisję na żywo „Werthera” Masseneta z Benjaminem Bernheimem w tytułowej roli. Streaming rozpoczyna się o godzinie 19.45.

Nowa produkcja „Werthera” w reżyserii Christofa Loy’a to pierwsza od 1980 roku prezentacja tej opery w mediolańskim teatrze. W obsadzie można znaleźć śpiewaków tj. Benjamin Bernheim, Jean Sébastien Bou, Armando Noguera, Rodolphe Briand, Enric Martínez-Castignani, Pierluigi D’Aloia, Victoria Karkacheva, Francesca Pia Vitale, Elisa Verzier. Orkiestrę poprowadzi Alain Altinoglu.

Spektakl dostępny będzie na Teatro alla Scala TV w opcji na żądanie do 3 lipca. Koszt to 9,90 EUR za nagranie w jakości HD i 11,90 EUR za UHD 4K.

Benjamin Bernheim to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych tenorów. Latem artystę będzie można zobaczyć na Festiwalu w Salzburgu, gdzie wystąpi w „Opowieściach Hoffmanna” Offenbacha. Ten sam tytuł z Bernheimem w roli Hoffmanna otworzy w październiku sezon kinowych transmisji z Metropolitan Opera.

W przyszłym sezonie artysta zaśpiewa m.in. w aktualnie wystawianej w La Scali inscenizacji Werthera, tym razem na scenie Théâtre des Champs-Elysées (koprodukcja), „Romeo i Julii” Gounoda w Wiener Staatsoper oraz „Manon” Masseneta w Opéra National de Paris.

O autorze