Bayerische Staatsoper kończy sezon i odwołuje Münchner Opernfestspiele

0

Na środowej konferencji prasowej Angela Merkel ogłosiła plany Niemiec na dalsze tygodnie walki z pandemią koronawirusa. Kanclerz Niemiec przekazała, że na mocy ustaleń rządu federalnego i władz poszczególnych landów ustalono, że imprezy masowe zostaną wstrzymane do 31 sierpnia.

Bayerische Staatsoper ogłosiła dziś, że końcówka sezonu 2019/2020 i tegoroczna edycja słynnego letniego operowego festiwalu w Monachium zostają odwołane. „Rezygnacja ze wszystkich pozostałych wydarzeń tego sezonu i z letniego festiwalu Münchner Opernfestspiele jest bardzo bolesna dla całego zespołu teatru, jak i dla mnie osobiście” – powiedział dyrektor generalny Nikolaus Bachler – „Teatr bez widowni, bez artystów ożywiających scenę i orkiestron, jest niczym więcej niż pustą skorupą. W ciągu kilku ostatnich tygodni rozważaliśmy różne scenariusze dotyczące organizacji festiwalu z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego zatrudnionego personelu, artystów i widowni, jednak żadna z branych pod uwagę opcji nie była wystarczająco satysfakcjonująca. W związku z tym sprawdzamy obecnie, które z zaplanowanych premier będą mogły odbyć się w późniejszym terminie, a które będziemy mogli zaoferować w formie internetowych transmisji” – zapowiada Nikolaus Bachler.

Bayerische Staatsoper planuje otworzyć swe podwoje dla widzów na jesień, a obecnie udostępnia na swojej stronie streamingi spektakli operowych oraz emitowane w każdy poniedziałek koncerty na żywo.

O autorze