Balet „Play” z Paryża w Multikinach

3

12 grudnia w sieci kin Multikino będzie można można zobaczyć fabularny balet, który jest atrakcyjną mieszanką tańca klasycznego i nowoczesnego. Autorski balet szwedzkiego choreografa Alexandra Ekmana zapoczątkował współpracę artysty z Opéra national de Paris.

Jego nowatorski język tańca wywodzi się od najlepszych twórców współczesnego baletu. Zanim zajął się choreografią, był tancerzem dwóch legendarnych zespołów: Nederlands Dans Theater i Cullberg, które wciąż niezmiennie nadają ton nowoczesnemu tańcowi na świecie. Tancerze mają do dyspozycji efektowne i nieoczywiste rekwizyty, którymi poprzez taniec bawią się na scenie. Ten balet to efekt eksperymentalnej kreacji. „Chcę Was zaskoczyć” – mówi Alexander Ekman. Tymi słowami kieruje się w całej swojej twórczości.

Przedstawienie będzie wyświetlane w Multikinie Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Świnoujście, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

O autorze