Artur Ruciński zaśpiewa w lipcu w „Traviacie” w Teatro Real w Madrycie!

0

Łagodzenie w wielu europejskich krajach obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa spowodowało, że niektóre z teatrów zdecydowały się jeszcze w tym sezonie otworzyć swe podwoje dla publiczności. Teatro Real planuje wystawić w lipcu wersję semi-stage „Traviaty” Verdiego, której koncepcję, zgodną z zaleceniami służb sanitarnych, opracował Leo Castaldi.

Ubrani w kostiumy soliści będą się poruszać na scenie w odległości dwóch metrów od siebie, w granicach wyznaczonego dla każdego z nich obszaru, natomiast członkowie orkiestry, poza obowiązkiem zachowania dystansu, będą musieli w trakcie występu nosić maseczkę. Wszystkie osoby zaangażowane w pracę nad spektaklem poddane zostaną badaniom na obecność koronawirusa.

W celu zagwarantowania dystansu społecznego na widowni, liczba miejsc siedzących zostanie zredukowana do 869, a publiczność również będzie musiała mieć na sobie maseczki.

Niedogodności rekompensuje znakomita obsada. Na madryckiej scenie wystąpią m.in. Marina Rebeka i Lisette Oropesa w tytułowej roli, Michael Fabiano i Matthew Polenzani jako Alfredo i znakomity polski baryton Artur Ruciński w partii Germonta. Od 1 do 29 lipca artyści zagrają 27 spektakli. Orkiestrę poprowadzą Nicola Luisotti oraz Luis Méndez Chaves

Szczegóły: https://www.teatroreal.es/es/espectaculo/traviata-1

O autorze