Artur Ruciński jako Simon Boccanegra w Poznaniu

0

14 czerwca Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na koncertowe wykonanie opery „Simon Boccanegra” Giuseppe Verdiego. W tytułowej roli zadebiutuje znakomity baryton Artur Ruciński, który miał już okazję występować w tej operze w Teatro alla Scala (2014 r.), ale w partii Paolo. Jako Boccanegrę można było wówczas podziwiać Placida Dominga, którego w tym samym roku wcześniej Ruciński zastąpił w „Trubadurze” Verdiego na Festiwalu w Salzburgu, co było punktem zwrotnym w karierze naszego rodaka.

Aktualnie Artur Ruciński jest stale obecny na najważniejszych operowych scenach. Jeszcze w marcu występował w „Traviacie” Verdiego w Metropolitan Opera, a w kwietniu i maju ma zaplanowane kolejne przedstawienia „Traviaty” w Bayerische Staatsoper oraz Staatsoper Unter den Linden. Również w maju powróci do roli Eugeniusza Oniegina w Teatro Massimo Palermo, zapowiadany jest również jako jedna z gwiazd Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

W „Simonie Boccanegrze” partnerować mu będą na scenie soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu: Rafał Korpik (Jacopo Fiesco), Iwona Sobotka (Maria Boccanegra (Amelia Grimaldi)), Piotr Kalina (Gabriele Adorno), Jaromir Trafankowski (Paolo Albiani), Damian Konieczek (Pietro). Orkiestrę poprowadzi Marco Guidarini. Ze względu na remont siedziby teatru, wydarzenie odbędzie się w Auli Uniwersyteckiej.

O autorze