Arte.tv: Jonas Kaufmann jako „Otello” z Royal Opera House

0

Arte.tv to serwis VoD utworzony z inicjatywy francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE. Od sześciu lat dostępny jest on również w polskiej wersji językowej, umożliwiając widzom oglądanie np. spektakli operowych z napisami w ojczystym języku.

Ostatnią dodaną w serwisie pozycją jest „Otello” Verdiego. Spektakl został zarejestrowany w 2017 roku w londyńskiej Royal Opera House.

„Otello” jest przez wielu uważany za najwybitniejsze dzieło w twórczości operowej Giuseppe Verdiego. Opera interpretowana zazwyczaj jako przypowieść o miłości, intrydze i zazdrości, w nowych inscenizacjach zwraca się ku problemom związanym z rasizmem i tożsamością kulturową. Inscenizacja Keitha Warnera również koncentruje się na tym, w jaki sposób ludzie zachowują się na podstawie rasistowskich klisz.

W uchodzącą za najtrudniejszą w tenorowym repertuarze rolę Otella wcielił się po raz pierwszy Jonas Kaufmann. Rolę Desdemony śpiewa Maria Agresta, a jako Jagon prezentuje się Marco Vratogna. Dyryguje Antonio Pappano, dyrektor muzyczny Royal Opera House.

Spektakl jest dostępny na arte.tv od 12 czerwca do 13 września 2022 roku.

Jeszcze tego lata w tej samej produkcji zadebiutuje na scenie Royal Opera House Piotr Buszewski (Cassio).

O autorze