Arte po polsku: Anna Netrebko i Yusif Eyvazov prezentują fragmenty oper Czajkowskiego

0

Dziś o godzinie 20.30 na internetowym kanale kulturalnym „Arte po polsku” i na Facebooku śpiewaczki dostępny będzie koncert Anny Netrebko i Yusifa Eyvazova, który odbył się we wtorek podczas Festiwalu w Salzburgu.

Festiwal w Salzburgu, uważany za jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na kulturalnej mapie Europy, obchodzi w 2020 roku setną rocznicę istnienia. Z powodu pandemii koronawirusa organizacja jubileuszowej edycji festiwalu wisiała na włosku, jednak ostatecznie zdecydowano, że odbędzie się on w okrojonej formie.

Jednym z najważniejszych punktów programu tegorocznej edycji festiwalu był występ Anny Netrebko, która wraz z mężem – Yusifem Eyvazovem zaprezentowała najpiękniejsze sceny i duety z arcydzieł Czajkowskiego „Jolanta”, „Dama pikowa” i „Eugeniusz Oniegin”. Orkiestra Mozarteum w Salzburgu pod batutą Michaiła Tatarnikowa zapewnia wspaniałą oprawę muzyczną.

Rosyjska sopranistka zadebiutowała w Salzburgu w 2002 roku rolą Donny Anny w „Don Giovannim” i od tego czasu jest tam stałym gościem. Jej chyba najsłynniejszą festiwalową kreacją pozostaje natomiast nadal rola Violetty Valery w „Traviacie” Verdiego w głośnej inscenizacji Willy’ego Deckera (2005).

Link do transmisji: https://www.arte.tv/pl/videos/098935-000-A/koncert-anny-netrebko-i-yusifa-eyvazova/

O autorze