Arena di Verona ogłasza obsady festiwalowych spektakli

0

Arena di Verona to największy na świecie festiwal operowy na świeżym powietrzu. Każdego lata od 1913 roku (z przerwami na okres dwóch światowych wojen i pandemię koronawirusa) zapraszane są tam największe gwiazdy opery, które śpiewają dla wielotysięcznej publiczności.

Spośród polskich artystów w Weronie najczęściej można spotkać Rafała Siwka, który praktycznie co roku pojawia się w obsadach poszczególnych spektakli. W trakcie tegorocznej edycji festiwalu artysta pojawi się w „Nabucco” oraz „Aidzie” Verdiego. W „Aidzie” zaśpiewa również Anna Netrebko, dla której prawdopodobnie będzie to pierwszy występ w spektaklu operowym, odkąd sopranistka z powodu wcześniejszego poparcia dla reżimu Putina stała się persona non grata w większości europejskich i amerykańskich teatrów. Rosyjska diva wcieli się również w tytułową Turandot w operze Pucciniego.

Rolą Abigaille w „Nabucco” zadebiutuje na Arena di Verona Ewa Płonka. Odkąd pochodząca z Prudnika sopranistka coverowała Netrebko w roli Lady Makbet w Teatro alla Scala, jej kariera nabrała wyraźnego rozpędu.

W „Traviacie” Verdiego zaśpiewają Aleksandra Kurzak oraz Artur Ruciński, niestety terminy ich występów nie pokrywają się.

O autorze