Anne-Sophie Mutter zakażona koronawirusem

5

Pochodząca z Niemiec jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie Anne-Sophie Mutter poinformowała swoich fanów za pośrednictwem Facebooka o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa.

W zamieszczonym na swoim fanpage’u filmiku artystka powiedziała, że przybywa obecnie w domowej kwarantannie i spodziewa się całkowitego powrotu do zdrowia.

Anne-Sophie Mutter w wieku 13 lat została zaproszona przez Herberta von Karajana do występów z orkiestrą Filharmoników Berlińskich. Rok później młoda skrzypaczka wystąpiła po raz pierwszy na festiwalu w Salzburgu z Angielską Orkiestrą Kameralną pod batutą Daniela Barenboima, a następnie nagrała z orkiestrą Berliner Philharmoniker pod kierownictwem Karajana debiutancką płytę z dwoma koncertami skrzypcowymi Mozarta (trzecim i piątym). Jest czterokrotną laureatką Grammy. W trakcie swej kariery współpracowała z wieloma kompozytorami, którzy dedykowali jej swe utwory, wśród których można wymienić chociażby Krzysztofa Pendereckiego, który stworzył z myślą o niej II Koncert skrzypcowy „Metamorfozy”.

O autorze