Anna Netrebko wróciła na scenę

0

Anna Netrebko przerwała swoje wakacje w Egipcie, by dołączyć do premierowej obsady „Manon Lescaut” Pucciniego w Opéra de Monte-Carlo. Zastąpiła tam niedysponowaną z powodu choroby Marię Agrestę i zaśpiewała tytułową rolę w spektaklu u boku swego małżonka Yusifa Eyvazova i barytona Claudio Sgura.

Jeszcze niedawno wydawało się, że kariera podejrzewanej o proputinowskie sympatie sopranistki wisi na włosku. Współpracy z artystką odmówiło wiele zachodnich teatrów, na czele z nowojorską Metropolitan Opera, gdzie na przełomie kwietnia i maja miała wcielać się w rolę Turandot w transmitowanej do kin na całym świecie olśniewającej inscenizacji Zeffirellego. Koncert Netrebko odwołała również Opera w Nowosybirsku, po tym jak śpiewaczka wydała oświadczenie, odcinając się w nim od polityki Putina.

Obecnie w jej kalendarzu można znaleźć występy w Teatro alla Scala, Philharmonie de Paris, Arena di Verona, Opéra national de Paris, jak również podczas prowadzonego przez Valery’ego Gergieva festiwalu White Nights w Petersburgu.

O autorze