Anna Netrebko przebywa w szpitalu z powodu COVID-19

0

Anna Netrebko poinformowała na swoim profilu na Instargramie, że od pięciu dni przebywa w szpitalu w związku z zapaleniem płuc wywołanym przez koronawirusa. Rosyjska śpiewaczka operowa trafiła do szpitala dzień po przedstawieniu „Don Carlo” Verdiego w Bolshoi Theater, w którym występowała w roli Elisabetty. Artystka aktualnie dochodzi do zdrowia i deklaruje, że nie żałuje, iż wróciła do pracy na scenie, ponieważ jak mówi „mocno wierzy, że kultura jest potrzebna, zarówno teraz, jak i zawsze”.

Spektakle „Don Carlo” Verdiego w Bolshoi Theater były zaplanowane na 6, 8 i 10 września, jednak ostatnie przedstawienie z serii zostało odwołane tuż po tym, jak wiadomość o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa przekazał będący również członkiem obsady bas Ildar Abdarazakov.

Jak donosi „The New York Times”, według słów rosyjskiego managera gwiazdy, Netrebko była kilkukrotnie testowana w Bolshoi Theater na obecność koronawirusa, jednak dodatni wynik uzyskała dopiero w szpitalu, gdzie znalazła się z powodu gorszego samopoczucia. Mąż i syn śpiewaczki są obecnie zdrowi, jednak u Yusifa Eyvazova wykryto przeciwciała anty-SARS-CoV-2, co może oznaczać, że przeszedł on infekcję bezobjawowo.

Anna Netrebko wycofała się z udziału w koncertowym wykonaniu “Trubadura” Verdiego w Gran Teatre del Liceu, gdzie miała zaśpiewać 1 i 4 października. Nadal planowane jest, że partię Manrica wykona Yusif Eyvazov, który pojawi się na scenie barcelońskiego teatru obok Ludovica Tézier, Okki von der Damerau i Dmitry’ego Belosselskiy’ego. Najbliższym spodziewanym występem Netrebko jest koncert online realizowany na żywo dla Metropolitan Opera w dniu 10 października.

Dużo zdrowia! <3

O autorze