Anna Netrebko, Jonas Kaufmann i Ludovic Tézier w „Mocy przeznaczenia” Verdiego na otwarcie sezonu 2024/25 w Teatro alla Scala

1

Jak informuje włoski portal „Il Giorno”, sezon artystyczny 2024/25 w Teatro alla Scala otworzy premiera „Mocy przeznaczenia” Verdiego w reżyserii Leo Muscato. Orkiestrę poprowadzi Riccardo Chailly. W gwiazdorskiej obsadzie znajdą się Anna Netrebko, Jonas Kaufmann i Ludovic Tézier.

Netrebko zaśpiewa na otwarciu sezonu w Mediolanie po raz kolejny – w 2022 roku wystąpiła w „Makbecie” Verdiego, a w 2023 roku – w „Don Carlo” Verdiego. Uroczystość tradycyjnie zaplanowana jest na 7 grudnia.

Będzie to prawdopodobnie ostatnia premierowa produkcja teatru pod kierownictwem Dominique’a Meyera, którego kontakt wygasa w lutym przyszłego roku. Jego następcą ma zostać Fortunato Ortombina, dotychczasowy szef Teatro La Fenice.

Termin odejścia Meyera może jednak nie być definitywnie przesądzony, bowiem o jego pozostanie na stanowisku przez kolejne dwa lata wnioskują do władz teatru muzycy orkiestrowi. Petycję do zarządu w tej sprawie podpisało 95% członków orkiestry.

O autorze