Anna Netrebko jako Turandot w transmisji z La Scali na Arte.tv

0

Już 4 lipca bezpłatna europejska telewizja kulturalna na życzenie Arte.tv transmitować będzie z Teatro alla Scala „Turandot” w reżyserii Davide’a Livermore’a. Streaming dostępny będzie również na platformie teatru La Scala TV. W tytułowej roli okrutnej księżniczki Turandot wystąpi Anna Netrebko, a w roli Calafa zobaczymy Yusifa Eyvazova.

W ramach obchodów setnej rocznicy śmierci kompozytora, Teatro alla Scala przygotowała w tym roku dwie nowe inscenizacje oper Pucciniego – wystawianą w kwietniu „Jaskółkę” oraz „Turandot”, której premiera odbyła się 25 czerwca.

W poprzedniej produkcji (2015), La Scala zdecydowała się zaprezentować „Turandot” z alternatywnym zakończeniem skomponowanym w 2001 roku przez Luciano Berio. Tym razem mediolańska opera powraca do zgodnej z kanonem wersji Franco Alfano.

Kierownictwo muzyczne nad przedstawieniem sprawuje Michele Gamba. W obsadzie znaleźli się tacy śpiewacy, jak: Anna Netrebko (Turandot), Raúl Giménez (cesarz Altoum), Vitalij Kowaljow (Timur), Yusif Eyvazov (Calaf), Rosa Feola (Liù), Sung-Hwan Damien Park (Ping), Chuan Wang (Pang), Jinxu Xiahou (Pong).

Emisja zaplanowana jest 4 lipca o godz. 20.00: „Turandot” Giacoma Pucciniego – La Scala, Mediolan – Obejrzyj cały spektakl | ARTE Concert

Anna Netrebko jako Turandot w Teatro alla Scala, fot. Brescia – Amisano

Przedstawienia „Turandot” z udziałem Anny Netrebko w Mediolanie zaplanowane są na 1, 4, 6, 9, 12 i 15 lipca. W grudniu artystka po raz kolejny otworzy sezon w tetrze, tym razem jako Leonora w „Mocy przeznaczenia” Verdiego.

O autorze