Anna Netrebko i Vittorio Grigolo w streamingu „Cyganerii” z Wiener Staatsoper

3

Wiener Staatsoper dołączyła do programu internetowych transmisji swoich spektakli „Cyganerię” Pucciniego. Wrześniowe przedstawienie z udziałem Anny Netrebko i Vittorio Grigolo zostanie wyemitowane w zamian za „Córkę pułku” Donizettiego, która nie była streamingowana z powodu choroby Juana Diega Flóreza wcielającego się w rolę Tonia. Transmisja zaplanowana jest na 14 stycznia, godz. 19.00. Spektakl będzie dostępny w serwisie streamingowym teatru przez kolejne 3 dni.

„Cyganeria” zarejestrowana została 11 września i pokazywana była dotychczas w austriackiej telewizji ORF III. W urzekającej produkcji Franca Zeffirellego występują Anna Netrebko, Vittorio Grigolo, George Petean, Martin Häßler, Günther Groissböck, Nina Minasyan. Orkiestrę prowadzi Bertrand de Billy.

Anna Netrebko (Mimi) w „La Boheme” Pucciniego, Wiener Staatsoper, fot. Michael Pöhn

Netrebko aktualnie przygotowuje się do udziału w „Aidzie” Verdiego w Wiener Staatsoper, gdzie zaśpiewa u boku m.in. Jonasa Kaufmanna i Elīny Garančy. Kilka dni temu ogłoszono również, że artystka wystąpi w tej samej roli otwierając festiwal Arena di Verona, który w tym roku obchodzi setną rocznicę swojego istnienia.

Grigolo występuje aktualnie w „Tosce” Pucciniego w Deutsche Oper Berlin i Gran Teatre del Liceu w Barcelonie. W marcu tenor kreować będzie w tytułową rolę w „Opowieściach Hoffmanna” Offenbacha w Teatro alla Scala.

O autorze