Andrzej Filończyk wystąpi jako Don Giovanni w Berlinie

0

Na zakończenie sezonu Andrzej Filończyk wystąpi jako Don Giovanni w operze Mozarta w Deutsche Oper Berlin. Artysta zadebiutował w tej roli w lutym w Teatro San Carlo, a w kwietniu jako Don Giovanni po raz pierwszy stanął na deskach Wiener Staatsoper.

Premiera berlińskiego przedstawienia w reżyserii Rolanda Schwaba miała miejsce w 2010 roku. Spektakle z udziałem Andrzeja Filończyka, zastępującego włoskiego barytona Davide Luciano, odbędą się 26, 29 czerwca i 2 lipca. Za pulpitem dyrygenckim stanie Daniel Cohen, dyrektor muzyczny Staatstheaters Darmstadt.

W obsadzie można znaleźć dodatkowo takie nazwiska jak: Flurina Stucki (Donna Anna), Kieran Carrel (Don Ottavio), Patrick Guetti (Komandor), Maria Motolygina (Donna Elvira), Joel Allison (Leporello), Artur Garbas (Masetto) i Arianna Manganello (Zerlina).

Andrzej Filończyk aktualnie występuje w „Napoju miłosnym” Donizettiego w Staatsoper Hamburg. Latem zaśpiewa partię Figara w „Cyruliku sewilskim” Rossiniego na Rossini Opera Festival w Pesaro, a w przyszłym sezonie jego angaże to m.in.: „Napój miłosny” Donizettiego w Bayerische Staatsoper, „Maria Stuarda” Donizettiego w Teatro Real, „Cyrulik sewilski” Rossiniego w Wiener Staatsoper, „Don Carlos” Verdiego w Opéra National de Paris, „Manon” Masseneta w Opéra National de Paris.

Kilka dni temu Teatr Wielki w Poznaniu ogłosił udział Andrzeja Filończyka w zaplanowanych na kolejny sezon artystyczny spektaklach „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego.

O autorze