Andrea Bocelli zaśpiewa w pustej katedrze w Mediolanie

0

W Niedzielę Wielkanocną za zamkniętymi drzwiami Katedry Narodzin św. Marii w Mediolanie odbędzie się wyjątkowy recital. W transmitowanym na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube koncercie wystąpi Andrea Bocelli, który zaśpiewa w pustym kościele, by w ten sposób przekazać przesłanie nadziei dla Włoch i świata, walczących z pandemią koronawirusa.

Artyście towarzyszyć będzie jedynie organista Emanuele Vianelli, który zagra na znajdujących się w świątyni organach, zaliczanych do największych na świecie.

„Wierzę w moc wspólnej modlitwy; wierzę w chrześcijańską Wielkanoc, uniwersalny symbol odrodzenia, którego wszyscy – bez względu na to, czy są wierzącymi, czy nie – naprawdę potrzebują właśnie teraz. Dzięki muzyce płynącej na żywo, łączącej miliony splecionych rąk na całym świecie, obejmiemy to zranione serce pulsującej ziemi” – powiedział Bocelli w rozmowie z portalem broadwayworld.com

Charytatywny koncert „Music for Hope” odbędzie się w niedzielę, 12 kwietnia o godzinie 19.00 i będzie dostępny na żywo na kanale YouTube śpiewaka. „Jestem zaszczycony i szczęśliwy, mogąc odpowiedzieć „tak” na zaproszenie miasta i katedry w Mediolanie, w dniu, w którym celebrujemy triumf w ufności w życia” – powiedział artysta.

Nagranie całego koncertu:

 

O autorze