Aleksandra Olczyk zadebiutuje w Metropolitan Opera

1

Aleksandra Olczyk dołączyła do obsady „Czarodziejskiego fletu” Mozarta w Metropolitan Opera i już w przyszłym sezonie zadebiutuje jako Królowa Nocy na scenie tego najbardziej prestiżowego teatru operowego na świecie. Spektakle z udziałem polskiej śpiewaczki zaplanowane są na 30 maja i 3 czerwca 2021 roku.

Przedstawienie w reżyserii Simona McBurney’a jest częścią cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” i w innej obsadzie będzie transmitowane do kin w dniu 16 stycznia przyszłego roku.

Aleksandra Olczyk jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Magdaleny Krzyńskiej. Swoje umiejętności doskonali u prof. Heleny Łazarskiej w Wiedniu. Laureatka szeregu nagród na konkursach wokalnych, m.in.: Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu, 1. nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, 1. nagrodę oraz nagrodę specjalną za wyjątkowe predyspozycje estradowe na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie oraz główną nagrodę na III Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej Belcanto Per Sempre we Włocławku.

Jej operowy repertuar obejmuje partię Królowej Nocy, którą śpiewała już w wielu polskich teatrach oraz m.in w Teatro Real w Madrycie czy Komische Oper Berlin, Gildę w „Rigoletcie”, Adinę w „Napoju miłosnym”, Musettę w „Cyganerii”, Frasquitę w „Carmen” czy Sophie w „Kawalerze srebrnej róży”.

W sezonie 2020/2021 Aleksandra Olczyk wystąpi również m.in. w Opernahaus Zurich jako La Contessa di Folleville w „Podróży do Reims” Rossiniego.

O autorze