Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna i Tomasz Konieczny w programie Festiwalu Muzycznego w Łańcucie

41

Opery „Bal maskowy” i „Wesele Figara”, musical „Skrzypek na dachu”, recital pieśni w wykonaniu Tomasza Koniecznego oraz koncert symfoniczny z udziałem Aleksandry Kurzak i Roberta Alagny to tylko niektóre z punktów niezwykle atrakcyjnego programu 57. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-27 maja.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją festiwal zainauguruje koncert plenerowy przed Zamkiem w Łańcucie, podczas którego w wykonaniu artystów Opery Lwowskiej zabrzmi „Bal maskowy” Verdiego – arcydzieło sztuki operowej o wielowarstwowej, oryginalnej treści i znakomitej muzyce.

fot. materiały prasowe

Kolejną okazją do posłuchania muzyki w plenerze będzie bijący rekordy popularności na świecie musical „Skrzypek na dachu” Bocka, który zostanie zaprezentowany 20 maja przez Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich z Warszawy. Barwny, pełen muzycznych przebojów spektakl jest wzruszającą, ale nie pozbawioną humoru opowieścią na temat znaczenia tradycji i podstawowych wartości życia.

fot. materiały prasowe

21 maja w sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie światowej sławy bas-baryton Tomasz Konieczny zaśpiewa pieśni Straussa i Rachmaninowa. Artyście towarzyszyć będzie przy fortepianie Lech Napierała. Kolejnego dnia sala balowa zapełni się muzyką w wykonaniu wirtuoza skrzypiec Vadima Repina oraz pianisty Andrei Korobeinikova.

fot. materiały prasowe

Filharmonia Podkarpacka będzie gościć 23 maja znakomitych śpiewaków – Aleksandrę Kurzak oraz Roberta Alagnę. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Wojciecha Rajskiego. W programie koncertu znajdzie się między innymi muzyka Pucciniego, Verdiego, Bizeta.

fot. materiały prasowe

W programie festiwalu znajdują się również recital finalisty Konkursu Chopinowskiego Georgijs Osokinsa, który zagra utwory Chopina i Rachmaninowa oraz występ TeoTronico – robota-pianisty, który zaprezentuje się wraz z  Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej. Całość poprowadzi maestro Massimiliano Caldi.

fot. materiały prasowe

Festiwalowe atrakcje to również koncert smyczkowy Kwartetu Wilanów z gościnnym występem wiolonczelisty Tomasza Strahla oraz występ chińskiego pianisty jazzowego A Bu.

Zakończenie 57. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się 27 maja w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Wystąpi Polska Opera Królewska, która przedstawi „Wesele Figara” Mozarta.

fot. materiały prasowe

O autorze