Aleksandra Kurzak, Piotr Beczała, Łukasz Goliński i Artur Ruciński wystąpią w sezonie 23/24 w Royal Opera House

0

Repertuar na nowy sezon ogłosiła Royal Opera House.

Po bardzo udanych występach w „Rycerskości wieśniaczej” / „Pajacach” ubiegłego lata, do Londynu wrócą Aleksandra Kurzak oraz Roberto Alagna, tym razem w operze Mascagniego. Śpiewacy będą się wcielać w rolę Santuzzy i Turiddu w 7 spektaklach od 30 listopada do 15 grudnia.

W kwietniu i maju 2024 roku zaplanowane są spektakle „Carmen” Bizeta z udziałem Piotra Beczały. Polski tenor zaśpiewa w Royal Opera House po 9 latach nieobecności na tamtejszej scenie. W tytułowej roli wystąpi Aigul Akhmetshina.

W tych samych miesiącach wystawiana będzie „Łucja z Lammermoor” Donizettiego, w obsadzie której znajdują się Artur Ruciński, Nadine Sierra i Xabier Anduaga.

Do występu w premierowych spektaklach „Elektry” Straussa zaproszony został Łukasz Goliński, który będzie dzielić scenę m.in. z Niną Stemme. Artysta zadebiutował w Royal Opera House w sezonie 2021/2022 w „Samsonie i Dalili” Saint-Saënsa u boku Elīny Garančy i Seoka Jong Baeka, a jego kariera od kilku lat nabrała niesamowitego rozpędu. Jeszcze tego lata bas-baryton zaśpiewa na słynnym Festiwalu w Salzburgu („Grecka pasja” Martinů), a w przyszłym sezonie jego angaże obejmują m.in. „Traviatę” Verdiego w Staatsoper Hamburg, „Carmen” Bizeta w Opernhaus Zürich czy „Elektrę” Straussa w Teatro San Carlo w Neapolu.

Ciekawie zapowiadają się przedstawienia „Toski”, w której tym razem zaprezentują się Ausrine Stundyte, Angel Blue i Sonya Yoncheva. Na afisz teatru powraca również „Andrea Chenier” Giordana w której zaśpiewają Jonas Kaufmann, Sondra Radvanovsky i Carlos Álvarez. Radvanovsky będzie można posłuchać wcześniej także w „Mocy przeznaczenia” Verdiego.

O autorze