Aleksandra Kurzak jako zjawiskowa Traviata z Metropolitan Opera w Dwójce!

4

W sobotni wieczór w programie „Opera pod gwiazdami” nadawanym przez Program 2 Polskiego Radia słuchacze przeniosą się do Nowego Jorku, by posłuchać Aleksandry Kurzak, która swoim wykonaniem i interpretacją tytułowej partii w „Traviacie” Verdiego odniosła niesamowity sukces na scenie Metropolitan Opera!

Aleksandra Kurzak po raz pierwszy wystąpiła w roli Violetty Valéry dziesięć lat temu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i od tego czasu zaśpiewała tę pełną wyzwań partię w wielu renomowanych teatrach na całym świecie, za każdym razem wzbudzając aplauz publiczności i entuzjazm krytyków. „New York Classical Review” podsumował jej występ: „Jeśli można w ten sposób powiedzieć o doświadczonym artyście, w piątek wieczorem w Met narodziła się gwiazda, gdy sopran Aleksandra Kurzak rządziła sceną przez trzy godziny jako Violetta w „Traviacie” Verdiego”.

W klasycznej inscenizacji Michaela Mayera, która w ubiegłym sezonie była pokazywana w kinach w ramach cyklu „The Met: Live in HD” polskiej gwieździe partnerują Dmytro Popov (Alfredo Germont) oraz Quinn Kelsey (Giorgio Germont). W trakcie transmisji za pulpitem dyrygenckim stanie Karel Mark Chichon.

„Opera pod gwiazdami”, Program 2 Polskiego Radia
18.01.2020, godz. 19.00 – 22.30

O autorze