Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna zaśpiewają w „Tosce” w Operze Wrocławskiej

0

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna wystąpią w „Tosce” Pucciniego w Operze Wrocławskiej. Spektakle zaplanowane są na 31 maja i 2 czerwca 2024 roku.

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna zaśpiewali już razem w Polsce w półscenicznym wykonaniu „Don Carlo” Verdiego w Teatrze Wielkim w Łodzi (2021), półscenicznym wykonaniu „Madamy Butterfly” Pucciniego na placu Defilad w Warszawie (Teatr Studio, 2019), dali też szereg koncertów w różnych częściach kraju.

We Wrocławiu wystąpią w spektaklu w reżyserii Michaela Gielety, który miał swoją premierę w 2021 roku i nagrodzony został Teatralnymi Nagrodami Muzycznymi im. Jana Kiepury w kategorii „najlepszy spektakl roku”.

Aleksandra Kurzak zadebiutowała w roli Toski u boku Roberta Alagny w 2022 roku na scenie Metropolitan Opera. W ubiegłym sezonie wykonała tą partię również w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Razem z Roberto Alagną zaśpiewali również „Toskę” na tegorocznym festiwalu Arena di Verona. Nagranie przedstawienia wyemitowane zostało we włoskiej telewizji RAI3. Aleksandra w rolę Florii Toski wcielać się będzie także wiosną w Staatsoper Unter den Linden, gdzie partnerować jej będą Joseph Calleja i Erwin Schrott.

„Toski” z Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagną nie ma jeszcze w repertuarze Opery Wrocławskiej, nie wiadomo zatem kto jeszcze znajdzie się w obsadzie spektaklu. Na możliwość zakupu biletów też trzeba jeszcze poczekać.

O autorze