Nasza strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci lepsze doświadczenia i dopasowane treści. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna zaśpiewają w Krakowie

28 listopada w ICE Kraków zaśpiewają Aleksandra Kurzak oraz Roberto Alagna. Para słynnych śpiewaków tworzy zgrany duet w życiu i na scenie, występując na najlepszych operowych scenach świata. Roberto Alagna właśnie zakończył serię przedstawień “Fedory” Giordana w Teatro alla Scala w Mediolanie i dołączył do Aleksandry Kurzak, która od początku października wciela się w tytułową rolę Toski w operze Pucciniego w Metropolitan Opera. W nowojorskim teatrze wystąpią razem w dwóch spektaklach “Toski”.

W listopadzie przyjadą do Polski, by zaśpiewać w Krakowie najpiękniejsze arie i duety z oper wielkich kompozytorów, które przeplatać się będą barwnymi opowieściami zza kulis życia artystycznego sław. Rozmowy poprowadzi znana i lubiana dziennikarka Marzena Rogalska, której książka “Dobrissimo” napisana razem z Aleksandrą Kurzak, właśnie wchodzi na rynek.

Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Forum Artis pod batutą maestro Marcina Wolniewskiego.

Program koncertu:

cz. I

Orkiestra: G. Rossini, “Galop” z uwertury “Wilhelm Tell”
Puccini – Manon Lescaut – duet „Tu, tu Amore” II Akt
Orkiestra: G. Bizet, Intermezzo z I suity “Carmen”
Halevy – La Juive – Eleazar – Rachel quand du Seigneur
Verdi- Il Trovatore – Leonora – Tacea la notte placida
Orkiestra:  G. Verdi, “Aida” – Marsz triumfalny
Verdi – Aida – duet „Pur ti riveggo” III akt

cz. II

Giordano – Andrea Chenier – „Vicino a te” IV Akt
Orkiestra: Verdi, “La Traviata”-Preludium do I aktu
Mascagni – Cavalleria rusticana – Santuzza – Voi lo sapete
Leoncavallo – I Pagliacci – Canio- Recitar… Vesti la giubba
Orkiestra:  P. Mascagni ,”Cavalleria rusticana”: Intermezzo
Mascagni – Cavalleria rusticana – duet „Tu qui Santuzza”                                       

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może Cię zainteresuje