Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna rezygnują z „Toski” w Barcelonie z powodu inscenizacji

0

Gran Teatre del Liceu poinformował wczoraj o zmianie w obsadzie „Toski”, która będzie wystawiana w Barcelonie w styczniu przyszłego roku. W rolach głównych wystąpią Maria Agresta oraz Michael Fabiano, którzy zastąpią Aleksandrę Kurzak i Roberto Alagnę.

Jak można przeczytać na stronie teatru, polska sopranistka wraz z małżonkiem „czuli, że nie są w stanie wcielić się w swoje role w tej inscenizacji i ostatecznie zdecydowali się zrezygnować z projektu”.

W obsadzie spektakli znajdują się również m.in. Sondra Radvanovsky, Joseph Calleja, Evgeny Nikitin, George Gagnidze i Luca Salsi.

Przedstawienie jest koprodukcją z Théâtre Royal de la Monnaie, Teatro de la Maestranza Sevilla oraz Opéra Orchestre National Montpellier. W tym miesiącu miało swoją premierę w Montpellier, a w ubiegłym roku widziała je publiczność w Brukseli. Co ciekawe, w Montpellier w roli Toski występuje Ewa Vesin.

W swojej produkcji reżyser Rafael R Villalobos skupia się na pokazaniu tego, jak wiara w Boga może być użyta w charakterze broni politycznej.

O autorze