Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. Puccini in Love w Poznaniu i Warszawie

0

Aleksandra Kurzak rozpoczęła nowy sezon artystyczny występując w „Tosce” Pucciniego w Metropolitan Opera. W nadchodzących miesiącach artystka zaśpiewa tą partię w Berlinie, Wiedniu i w Warszawie. Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pojawi również jako tytułowa Cio-Cio-San z opery „Madama Butterfly”, w Grand Théâtre de Genève zadebiutuje natomiast w „Fedorze” Giordana. Pomiędzy spektaklami w kalendarzu sopranistki znalazło się miejsce na kilka koncertów, z czego najbliższe planowane są w Poznaniu (19 października) i Warszawie (21 października).

Program koncertów „Gwiazdy MET: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. Puccini in Love” przypomina o przypadającej w tym roku setnej rocznicy śmierci kompozytora, ale również nawiązuje do tytułu wydanej przez śpiewaków w 2019 roku płyty.

Bardzo kocham muzykę Pucciniego. To mój ulubiony kompozytor ze względu na wyjątkową melodykę. Bardzo malarsko i poetycko ukazuje sytuacje międzyludzkie. Przepiękna jest orkiestracja, urzekają mnie też historie. Puccini ma swój własny, oryginalny styl. Nie można go pomylić z żadnym innym kompozytorem” – mówiła trzy lata temu Aleksandra Kurzak w wywiadzie udzielonym PAP.

W trakcie koncertów w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w Filharmonii Narodowej w Warszawie Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna zaśpiewają arie i duety z „Toski”, „Madamy Butterfly”, „Manon Lescaut” i „Cyganerii”. Na fortepianie towarzyszyć im będzie Marek Ruszczyński.

Szczegółowy program koncertów:

„Tosca”

Mario, Mario (duet)
Recondita armonia (Cavaradossi)
Vissi d’arte (Tosca)
E lucevan le stelle (Cavaradossi)

„Madama Butterfly”

Un bel di vedremo (Cio-Cio-San)
Addio fiorito asil (Pinkerton)
Coro bocca chiusa (fortepian solo)
Vogliatemi bene (duet)

(przerwa)

„Manon Lescaut”

Donna non vidi mai (Des Grieux)
In quelle trine (Manon Lescaut)
Intermezzo (fortepian solo)
Tu, tu amore tu (duet)

„Cyganeria”

Adagio A-dur (fortepian solo)
Che gelida manina (Rodolfo)
Si, mi chiamano Mimi (Mimi)
O soave fanciulla (duet)

O autorze