Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna przejmują spektakle „Rycerskości wieśniaczej”/”Pajaców” w Londynie

0

Kilkanaście dni temu Royal Opera House w Londynie ogłosiła, że Aleksandra Kurzak zastąpi Anitę Rachvelishvili w zaplanowanych na lipiec spektaklach „Rycerskości wieśniaczej” Mascagniego / „Pajaców” Leoncavalla.

Sopranistka zadebiutowała w roli Santuzzy dwa lata temu podczas letniego festiwalu organizowanego przez Teatro Massimo di Palermo, a rok temu zaśpiewała tą partię w Arena di Verona. Partię Neddy ma w swoim repertuarze dłużej, bo od sześciu lat.

W obsadzie londyńskiego spektaklu znajdował się Jonas Kaufmann, który z powodu choroby COVID-19 zrezygnował z premierowego i kolejnego spektaklu „Rycerskości wieśniaczej” (5. i 8.07) i całkowicie wycofał się z udziału w „Pajacach”. W operze Leoncavalla zastąpił go Fabio Sartori, a w „Rycerskości wieśniaczej” – SeokJong Baek.

Dziś z kolei gruchnęła wiadomość, że z powodu choroby w przedstawieniach nie może wystąpić również Ermonela Jaho, która miała wcielać się w Neddę w „Pajacach”. Rolę tę przejęła Aleksandra Kurzak. Zachorował również Fabio Sartori i w dniach 5. i 8. lipca partię Cania zaśpiewa Roberto Alagna.

W efekcie, Aleksandra Kurzak będzie występować we wszystkich spektaklach CAV/PAG jako Nedda i Santuzza, a Roberto Alagna zastąpi w dwóch przedstawieniach „Pajaców” Jonasa Kaufmanna. Gratulacje! 🙂

Żeby wystąpić w Londynie, polska śpiewaczka odwołała swój udział w „Cyruliku sewilskim” w Teatro San Carlo w Neapolu. Włoska publiczność jako Rozynę zobaczy Jessicę Pratt.

***

EDYCJA: Jonas Kaufmann nie pojawi się w Londynie w „Pajacach”, ani też w „Rycerskości wieśniaczej”.

O autorze