Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna charytatywnie na antenie TVN

3

Już dziś (22.12) o godzinie 17.30 na antenie TVN wyemitowany zostanie koncert, którego gwiazdami są światowej sławy śpiewacy – Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. II Koncert Charytatywny „Wielcy Artyści Małym Pacjentom” odbył się 18 listopada w Atrium budynku Senator w Warszawie, specjalnie zamienionym na jeden wieczór w elegancką salę koncertową.

II koncert charytatywny „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”, fot. biuro prasowe TVN

Solistom towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, którą poprowadził dyrygent Ruben Silva. Artyści dedykowali swoje wielkie talenty i emocje na rzecz wsparcia Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

I koncert charytatywny „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”, fot. biuro prasowe TVN

Całkowity dochód z biletów-cegiełek w kwocie 330.000 zł przeznaczony jest na przeniesienie i nowoczesne wyposażenie serca szpitala czyli banku krwi. Pracownia immunologii transfuzjologicznej, bo taka jest pełna nazwa, znajduje się od 40 lat aż 700 m od bloku operacyjnego, a dzięki publiczności koncertu już pod koniec stycznia znajdować się będzie w innowacyjnej, nowej przestrzeni zaledwie 30 m od sal operacyjnych! Odmieni to w sposób niewspółmierny komunikację z bankiem krwi i przyczyni się do bezpieczeństwa pacjentów i maksymalnego zwiększenia efektywności.

I koncert charytatywny „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”, fot. biuro prasowe TVN

Pomysłodawcą cyklu jest ponownie uznana w świecie skrzypaczka, dr hab. Patrycja Piekutowska – tym razem działając już jako prezes Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, której poświęciła się bez reszty. Zrezygnowała z etatu profesora nadzwyczajnego na wyższej uczelni muzycznej, zawiesiła zagraniczną karierę solistki, aby spełniać się w roli, w której swoje działania prowadzi już od 2015 roku. Najpierw stworzyła cykl koncertów dla kardiochirurgii dziecięcej „Otwarte Serca Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom”, których 7 edycji pozwoliło podziękować sponsorom, od których środki umożliwiły wsparcie kardiochirurgii w łącznej kwocie ok. 700.000 zł.Teraz poświęca czas dla Fundacji gromadząc ludzi biznesu z dobrym sercem. Zaledwie w tym roku stworzyła najpierw sama, a od czerwca z Fundacją projekty warte w sumie blisko 1,5 mln złotych.  Koncert był wydarzeniem niezwykłym, Gwiazdy nagrodzone zostały owacjami na stojąco, a publiczność usłyszała trzy bisy.

O autorze