Agnieszka Rehlis w transmisji „Aidy” do kin

3

Długo oczekiwany debiut Agnieszki Rehlis na scenie Royal Opera House stał się faktem. Mezzosopranistka występuje aktualnie w roli Amneris w nowej produkcji „Aidy” Verdiego, a transmisję spektaklu będzie można obejrzeć również w polskich kinach.

Reżyser Robert Carsen umieszcza wielki dramat polityczny Verdiego we współczesnym świecie, kreśląc obraz walki o władzę i toksycznej zazdrości wśród aparatu nowoczesnego, totalitarnego państwa. Kierownictwo muzyczne nad przedstawieniem objął Antonio Pappano, a w obsadzie znajdują się również Elena Stikhina, Francesco Meli, Ludovic Tézier i Soloman Howard.

Występem w londyńskiej „Aidzie” Agnieszka Rehlis rozpoczyna kolejny, pełen interesujących wyzwań sezon w swojej karierze. Artystka wystąpi między innymi w „Giocondzie” Ponchelliego w Teatro Filarmonico w Weronie, „Borysie Godunowie” Mussorgsky’ego w Teatro alla Scala, „Roberto Devereux” Donizettiego, „Aidzie” i „Giocondzie” w Opera Australia, „Gwałcie na Lukrecji” Brittena w Opéra national du Capitole w Tuluzie.

„Aida” dostępna będzie w sieci kin Helios w dniu 12 października oraz 16 października w Multikinach.

O autorze