Agnieszka Rehlis, Veronika Dzhioeva i Tadeusz Szlenkier gwiazdami XVII Koncertu Noworocznego Mazowieckiego Teatru Muzycznego

0

Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego na stałe wpisał się już w kalendarz okołonoworocznych wydarzeń muzycznych w Warszawie. Tradycją jest, że z tej okazji organizatorzy zapraszają do Filharmonii Narodowej topowych śpiewaków. W ubiegłych latach widzowie przywitali Nowy Rok w towarzystwie takich artystów jak m.in. Artur Ruciński, Rafał Siwek, Ildebrando D’Arcangelo, Leonardo Capalbo, José Cura, Joanna Woś, Małgorzata Walewska, Arnold Rutkowski, Edyta Piasecka, Monika Ledzion-Porczyńska, Marcelina Beucher, Krystian Krzeszowiak czy Marcin Bronikowski. W tym roku na scenie pojawią się Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Tadeusz Szlenkier (tenor), Veronika Dzhioeva (sopran) oraz soliści Operetki Budapesztańskiej Barbara Bódi i Károly Peller.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru nie zabraknie najpiękniejszych arii i duetów operowych, a w drugiej części utworów operetkowych i muzycznych niespodzianek. W tym roku sceną Filharmonii Narodowej zawładną nie tylko piękne głosy, ale również taniec wprost z budapesztańskiej operetki. Nie zabraknie wspaniałych duetów, m.in. żeńskiego duetu „Barcarolle” Offenbacha, utworów Straussa i finałowego, szampańskiego hitu noworocznego, na który czeka publiczność w ten wyjątkowy wieczór – Marsza Radetzkiego. Niezmiennie, słynnym „Libiamo” wraz z artystami wzniesiemy toast za pomyślność w Nowym Roku. Orkiestrę Symfoniczną Mazowieckiego Teatru Muzycznego poprowadzi José Maria Florêncio. Koncert odbędzie się 1 stycznia 2022 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Narodowej.

O autorze