Agencja kończy współpracę z Anną Netrebko

0

Niemieckie media informowały w tym tygodniu o zerwaniu współpracy pomiędzy Anną Netrebko, a reprezentującym ją managementem. Nazwisko rosyjskiej sopranistki zostało po cichu usunięte z internetowej strony Center Stage Artist Management, a sama agencja jak dotąd nie skomentowała całej sytuacji. Bayerischer Rundfunk podał jednak, że zakończenie współpracy zainicjował management. Decyzja CSAM prawdopodobnie jest bezpośrednim skutkiem braku jednoznacznego odcięcia się przez sopranistkę od reżimu Putina.

Center Stage Artist Management jest spółką zależną Universal Music Group, która już w pierwszej połowie marca ogłosiła zawieszenie swojej działalności w Rosji i zamknięcie wszystkich oddziałów na terenie tego kraju. Do Universal Music Group należy również renomowana wytwórnia płytowa Deutsche Grammophon, której rzecznik potwierdził, że Netrebko straciła wszystkie kontrakty nagraniowe, choć jej dotychczasowe albumy pozostaną dostępne w sprzedaży.

Managementem CSAM nadal objętych jest szereg rosyjskich artystów, tj. Olga Peretyatko, Ildar Abdrazakov, Dmitry Korchak.

Pomimo rozstania z CSAM, Netrebko kontynuuje współpracę z Berin Iglesias Art, która reprezentuje ją w Rosji i innych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, krajach bałtyckich i na prywatnych imprezach.

O autorze