Adam Palka debiutuje w La Scali

2

Teatro alla Scala ogłosiła, że w trakcie finałowego, przypadającego na 29 grudnia spektaklu „Borysa Godunowa” Musorgskiego w tytułowej roli wystąpi Adam Palka, który zastąpi Ildara Abdrazakova. Dla polskiego basa to szansa na debiut w legendarnej La Scali, gdzie wystąpi m.in. u boku Agnieszki Rehlis. Rola niani Kseni to również pierwszy angaż w mediolańskim teatrze dla Rehlis.

Adam Palka zaśpiewał do tej pory w kilkukrotnie wznawianym „Borysie Godunowie” w Staatsoper Stuttgart. W tym sezonie artysta ma już za sobą udział w dwóch produkcjach londyńskiej Royal Opera House („Don Giovannim” Mozarta i „Cyganerii” Pucciniego) oraz występ w „Fauście” Gounoda w Staatsoper Hamburg. W nowym roku zaśpiewa w „Łucji z Lammermoor” Donizettiego w Opera national de Paris, „Carmen” Bizeta i „Don Giovannim” Mozarta w Staatsoper Stuttgart oraz „Turandot” Pucciniego w Teatro Real.

„Borys Godunow” Musorgskiego wystawiony został w tym roku na otwarcie nowego sezonu artystycznego Teatro alla Scala. Premiera spektaklu w reżyserii Kaspera Holtena przyjęta została kilkunastominutową owacją.

O autorze