Adam Kutny zdobywcą trzeciego miejsca w Konkursie im. Królowej Sonii w Oslo

28

Jeden z najbardziej obiecujących śpiewaków młodego pokolenia – Adam Kutny otrzymał w ubiegły weekend trzecią nagrodę w Konkursie im. Królowej Sonii w Oslo. 27-letni baryton z Poznania znalazł się w gronie sześciu finalistów prestiżowego konkursu, którzy zaprezentowali się przed jury na scenie Norwegian National Opera & Ballet. Zdobywcy trzech kolejnych najwyżej punktowanych miejsc w konkursie są barytonami – zwycięzcą został pochodzący z Rosji Sergey Kaydalov, a drugą nagrodą wyróżniono Stefana Astakhova.

Adam Kutny jest absolwentem poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie dr hab. Jarosława Bręka. Jego talent dostrzeżony został już wcześniej chociażby na konkursach wokalnych w Krynicy-Zdroju czy Barcelonie, gdzie w 2016 roku uhonorowany został nagrodą specjalną „Mercedes Vinas” w Concurso Internacional de Canto „Tenor Vinas”.

Młody śpiewak obecnie związany jest z Staatsoper Unter den Linden w Berlinie. W nadchodzącym sezonie będzie go można zobaczyć m.in. jako Belcore w „Napoju miłosnym” Donizettiego, Masetto w „Don Giovannim” Mozarta czy Schaunarda w „Cyganerii” Pucciniego. Artysta wystąpi wkrótce również w Polsce – 27 września zaśpiewa podczas koncertu inaugurującego 75. jubileuszowy sezon artystyczny w Filharmonii Śląskiej.

O autorze