„Verismo” – nowa płyta Anny Netrebko

1

We wrześniu tego roku nakładem wytwórni Deutsche Grammophon ukaże się kolejna studyjna płyta Anny Netrebko – „Verismo”, nagrana z towarzyszeniem Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecylia pod batutą sir Antonio Pappano.

Clemens Trautmann, Anna Netrebko, Frank Briegmann © Julia Schoierer

Clemens Trautmann, Anna Netrebko, Frank Briegmann fot. Julia Schoierer

Anna Netrebko – rosyjska sopranistka, supergwiazda światowej sceny operowej, utrzymuje się na szczycie nieprzerwanie od swego pierwszego albumu wydanego trzynaście lat temu przez Deutsche Grammophon.

W „Verismo” artystka zaprezentuje repertuar, którego części jeszcze nigdy nie wykonywała na scenie – będzie można usłyszeć arie z oper Pucciniego –  „Manon Lescault”, „Tosca” i „Madama Butterfly”, a także z „Adriany Lecouvreur” Cilei i „Andrea Chénier” Giordana.

Termin verismo (weryzm) oznacza kierunek w literaturze włoskiej końca XIX wieku, a później w operze, nawiązujący do naturalizmu i postulujący naśladowanie rzeczywistości.

Jest to naturalna droga rozwoju dla sopranistki, która znakomicie wykonywała verdiowskie role, takie jak jak  Giovanna d’Arco w La Scali czy Lady Makbet w The Metropolita Opera i w 2013 roku, w ramach obchodów 200-lecia urodzin kompozytora, nagrała płytę „Verdi”.

Światowa premiera albumu zaplanowana jest na 2 września 2016 roku.

O autorze