Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury rozdane

0

W Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie po raz dwunasty rozdano dziś Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury, które stanowią obecnie jedyne w Polsce wyróżnienie przyznawane teatralnemu środowisku muzycznemu.

Organizatorem oraz inicjatorem powstania i przyznania nagród jest Mazowiecki Teatr Muzyczny. Co roku 18 statuetek trafia do rąk m.in. najlepszych śpiewaków operowych, solistów musicalowych, najlepszego reżysera, dyrygenta, wyróżniany jest również najlepszy spektakl.

W kapitule Teatralnych Nagród Muzycznych zasiadają eksperci specjalizujący się w nagradzanych dziedzinach. W tegorocznej edycji poza Iwoną Wujastyk, przewodniczącą kapituły (dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego) są to: Izabela Kłosińska, Danuta Renz, Marek Chowaniec, Ryszard Karczykowski, Andrzej Pągowski, Adam Sztaba oraz Krystyna Mazurówna. Jako ekspert w dziedzinie musicalu powołany został Janusz Józefowicz.

LAUREACI 2018:

NAJLEPSZY SPEKTAKL
Nominacje:
1. „Crazy for You” – Opera na Zamku w Szczecinie
2. „Falstaff” – Opera Nova w Bydgoszczy
3. „Legenda Bałtyku” – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA

Nominacje:
1. Ewa Majcherczyk – Opera Śląska w Bytomiu
2. Krystyna Nowak – Opera Nova w Bydgoszczy
3. Aleksandra Olczyk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY

Nominacje:
1. Łukasz Goliński – Opera Nova w Bydgoszczy
2. Stanislav Kuflyuk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
3. Arnold Rutkowski – Opera Krakowska
NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA

Nominacje:
1. Natalia Piotrowska – Teatr RAMPA na Targówku
2. Agnieszka Przekupień – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
3. Dagmara Rybak – Teatr Muzyczny w Poznaniu
NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY

Nominacje:
1. Tomasz Bacajewski – Opera na Zamku w Szczecinie
2. Robert Kośnicki – Teatr Muzyczny w Poznaniu
3. Jakub Wocial – Teatr RAMPA na Targówku
NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWACZKI)

Nominacje:
1. Joanna Lalek – Teatr Collegium Nobilium przy Akademii Teatralnej w Warszawie
2. Aleksandra Orłowska-Jabłońska – Opera Śląska w Bytomiu
3. Aleksandra Żakiewicz – Warszawska Opera Kameralna
NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWAKA)

Nominacje:
1. Sławomir Naborczyk – Opera Śląska w Bytomiu
2. Aleksander Rewiński – Warszawska Opera Kameralna
3. Jan Żądło – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
NAJLEPSZY REŻYSER

Nominacje:
1. Robert Bondara – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
2. Jerzy Jan Połoński – Opera na Zamku w Szczecinie
3. Maciej Wojtyszko – Warszawska Opera Kameralna
NAJLEPSZY DYRYGENT

Nominacje:
1. Bassem Akiki – Opera Śląska w Bytomiu
2. Katarzyna Tomala – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
3. Jerzy Wołosiuk – Opera na Zamku w Szczecinie
NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA)

Nominacje:
1. Chinara Alizade – Teatr Wielki Opera Narodowa
2. Chisato Ishikawa – Teatr Muzyczny w Lublinie
3. Daria Sukhorukova – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA)


Nominacje:
1. Konstiantyn Maiorov – Teatr Muzyczny w Lublinie
2. Adrian Navarro – Warszawska Opera Kameralna
3. Dawid Trzensimiech – Teatr Wielki Opera Narodowa
NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

Nominacje:
1. Yurika Kitano – Teatr Wielki Opera Narodowa
2. Julia Korbańska – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
3. Ewelina Kruk – Teatr RAMPA na Targówku
NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

Nominacje:
1. Santiago Bello – Teatr RAMPA na Targówku
2. Jakub Starzycki – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
3. Maciej Glaza – Opera na Zamku w Szczecinie
NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA

Nominacje:
1. Paulina Andrzejewska – Teatr Muzyczny w Poznaniu
2. Robert Bondara – Teatr Wielki Opera Narodowa
3. Tomasz Kajdański – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
NAJEPSZA SCENOGRAFIA

Nominacje:
1. Barbara Kędzierska – Opera Krakowska
2. Mariusz Napierała – Opera na Zamku w Szczecinie
3. Małgorzata Zwolińska – Teatr Groteska w Krakowie
NAJLEPSZY PLAKAT

Nominacje:
1. Krzysztof Bieliński – Opera Śląska w Bytomiu
2. Tomasz Bogusławski – Opera Nova w Bydgoszczy
3. Jerzy Skakun – Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie
NAJLEPSZE KOSTIUMY

Nominacje:
1. Anna Chadaj – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku
2. Agata Uchman – Opera na Zamku w Szczecinie
3. Michał Znaniecki – Opera Śląska w Bytomiu
NAGRODA SPECJALNA ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY ARTYSTYCZNEJ

Serdeczne gratulacje dla wszystkich Artystów i wielu kolejnych sukcesów w nowym sezonie!!!

O autorze

“I should have everything that is good, genuine and beautiful!” Wolfgang Amadeus Mozart