Straszny dwór na zaliczenie

5

Opera Krakowska od wielu lat współpracuje z Akademią Muzyczną w Krakowie, umożliwiając między innymi studentom Wydziału Wokalno – Aktorskiego zaprezentowanie swoich umiejętności w spektaklach operowych.

W dniu 13 maja 2016 (godz. 11.00), w operze „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, w reżyserii Laco Adamika, usłyszymy dyplomantów krakowskiej Akademii oraz solistów Opery Krakowskiej. Śpiewakom towarzyszyć będzie Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją prof. Rafała Jacka Delekty, prorektora Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrygenta i pedagoga.

„Przygotowania do ‘Strasznego dworu’ w ramach zajęć akademickich trwały od października 2015 roku. Ostatecznie, wraz z Dyrekcją Opery, wyłoniliśmy 6 osób. Dla niektórych studentów będzie to dyplom, dla innych możliwość zdania egzaminu rocznego. Wielce szanujemy szansę, która otwiera się przed młodymi śpiewakami. Występ na profesjonalnej scenie, wśród renomowanych solistów, z udziałem chóru, orkiestry i w pełnej oprawie zawodowej spektaklu to olbrzymie wyróżnienie! Wszyscy mamy tremę – czy sprostamy wyzwaniu, ale też jesteśmy bardzo szczęśliwi, że już teraz, na etapie studiów, młodzież może spełnić swoje marzenia. Dla mnie, dyrygenta i pedagoga to również ważny moment. Po pierwsze, to opieka nad debiutem szóstki wspaniałych młodych ludzi. Po drugie, to wspomnienie mojego debiutu w krakowskiej Operze. Właśnie przed 35 laty, w maju 1981 roku, prowadziłem po raz pierwszy w życiu ‘Straszny dwór’ Stanisława Moniuszki” – powiedział prof. Rafał Jacek Delekta.

(informacja prasowa)

O autorze