Sondra Radvanovsky jako Norma na otwarcie sezonu 2017 / 2018 w The Met

1

The Metropolitan Opera ogłosiła dziś, że sopranistka Sondra Radvanovsky zastąpi Annę Netrebko w tytułowej roli w „Normie” Belliniego – produkcji, która będzie otwierać sezon 2017 / 2018 w Nowym Jorku. Decyzja The Metropolitan Opera ma związek z wcześniejszym oświadczeniem Anny Netrebko, która postanowiła nie włączać tej roli do swojego repertuaru i zrezygnowała z udziału w produkcji Royal Opera House.

W nowej inscenizacji „Normy” w reżyserii Davida McVicara wystąpią również Joyce DiDonato jako Adalgisa oraz Joseph Calleja w roli Pollione.

The Metropolitan Opera zabiegając o udział Sondry Radvanovsky w „Normie” spowodowała, że Wiener Staatsoper zezwoliła artystce na rezygnację z udziału w „Trubadurze” Verdiego – w roli Leonory ma ją zastąpić właśnie Anna Netrebko.

Dodatkowo The Metropolitan Opera potwierdziła, że Sonya Yoncheva wycofała się z planowanych na wrzesień 2016 roku występów w „Cyganerii” Pucciniego, co pozwoli jej zastąpić Annę Netrebko w roli Normy w Covent Garden. W „Cyganerii” z kolei będzie można zobaczyć Ailyn Pérez.

O autorze