Recital pieśni Piotra Beczały w Warszawie

4

Piotr Beczała, zaliczany do ścisłej czołówki najlepszych światowych tenorów, wystąpi z recitalem pieśni 10 marca 2017 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. To nie lada gratka dla melomanów, gdyż śpiewak ten występuje na krajowych scenach niezmiernie rzadko, a wielbiciele jego talentu, którzy chcą go zobaczyć w spektaklu operowym, muszą podążać za nim po całym świecie.

Po raz ostatni na deskach warszawskiej opery pojawił się w 2012 roku, gdy zaśpiewał koncert z okazji obchodów jubileuszu 20-lecia swojej pracy artystycznej. W zaplanowanym na marzec recitalu wykona z akompaniamentem fortepianu utwory Roberta Schumanna, Richarda Straussa, Siergieja Rachmaninowa i Mieczysława Karłowicza.

Piotr Beczała wykonuje główne partie na najważniejszych scenach Europy i Stanów Zjednoczonych. Od lat jest na szczycie, choć sam uważa, że taki nie istnieje, a swoją karierę przyrównuje do pasma górskiego – wędrówki z niekończącymi się wyzwaniami. Jego liryczny głos świetnie sprawdza się w każdym repertuarze. W rozpoczynającym się sezonie zobaczyć go będzie można m.in. w roli Rudolfa w „Cyganerii” Pucciniego w The Metropolitan Opera (Nowy Jork) oraz Staatsoper Unter den Linden (Berlin) i Deutsche Oper Berlin, a także w partii Edgara w „Łucji z Lammermooru” Donizettiego w Lyric Opera of Chicago, czy w tytułowej roli w „Wertherze” Masseneta w Gran Teatre del Liceu (Barcelona).

Sprzedaż biletów na warszawski recital rozpocznie się 26 września 2016 o godzinie 9:00.

O autorze