Polowanie na czarownice w Szczecinie

4

16 kwietnia Opera Na Zamku w Szczecinie zaprezentuje kolejną premierę baletową – „Polowanie na czarownice” w choreografii Cathy Marston, która na stałe współpracuje z Royal Opera House.

Kiedy przychodziłem do tego teatru, aby objąć zespół baletowy miałem w głowie pewien cel, który sobie obrałem i pewna drogę, którą chciałem ten zespół poprowadzić. Dzisiaj, niezależnie od tego, co będzie się działo po tym spektaklu, zamykam pewien etap. Oto mamy w Szczecinie spektakl ze światowej pierwszej ligi, choreografa ze światowej pierwszej ligi i to jest zwieńczenie tych kilku lat pracy. Jestem bardzo szczęśliwy, że ten projekt udało się sprowadzić do Szczecina i zrealizować go z naszymi artystami, z tym wspaniałym zespołem realizatorów, którzy ten tytuł wystawili już w Bernie z tamtejszym baletem i orkiestrą Camerata Bern oraz na małej scenie Royal Opera House w Londynie” – mówił na konferencji prasowej Karol Urbański, kierownik baletu Opery na Zamku.

Spektakl stanowi połączenie teatru tańca i teatru dramatycznego. Występuje w nim 1 aktorka, 15 tancerzy baletu i orkiestra Opery na Zamku.

Inspirację dla baletu „Polowanie na czarownice” stanowi prawdziwa historia Anny Göldi – służącej poddanej brutalnym torturom i straconej w Szwajcarii w 1782 r. za próbę zabójstwa, pośród zarzutów o uprawianie czarów. Oprawę muzyczną spektaklu stanowi kolaż muzyki barokowej, a badaniu tematów winy, niewinności oraz odgrzebywania wspomnień służą wielowarstwowe choreografia i tekst.

(informacja prasowa)

O autorze