Piotr Beczała i Anna Netrebko w Dreźnie

5

Piotr Beczała zadebiutuje w tytułowej roli w „Lohengrinie” Richarda Wagnera w Semperoper Dresden, w towarzystwie Anny Netrebko jako Elzy.

W roli Friedricha von Telramund wystąpi Tomasz Konieczny. Dla Anny Netrebko to pierwsza duża rola w wagnerowskim dramacie muzycznym.

„Lohengrin” to opera romantyczna w trzech aktach z librettem kompozytora. Jest opowieścią o wielkiej miłości, która nie ma szansy na spełnienie, a także o wierze w drugiego człowieka. Szerzej publiczności znany jest Marsz Weselny, skomponowany przez Wagnera dla siostrzenicy.

Drezdeńska inscenizacja przygotowywana jest pod kierownictwem muzycznym Christiana Thielemanna. Ten znakomity dyrygent przewodzi jednej z najstarszych i najwybitniejszych orkiestr – Staatskapelle Drezden, która została powołana do życia w 1548 roku. Orkiestra przez cały czas swego istnienia przyciągała wybitnych artystów. Do grona kapelmistrzów orkiestry zaliczał się między innymi sam Richard Wagner.

Premiera przedstawienia odbędzie się 19 maja. Zarówno na premierę, jak i kolejne majowe spektakle (22.05, 25.05, 29.05.) bilety są wyprzedane.

O autorze