„Napój miłosny” na lanckorońskim rynku

4

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego 2017/2018 Opera Krakowska zaprasza na spektakl  „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego, który odbędzie się 9 września o godz. 18.00 na rynku w Lanckoronie.

Spektakl operowy  po raz pierwszy zagości w pięknej i malowniczej scenerii Lanckorony, gdzie muzyka będzie współbrzmieć z gwarem miasteczka. Cały rynek zamieni się w widownię i miejsce akcji przedstawienia, w realizację którego zaangażowani będą także jej mieszkańcy. Akcja inscenizacji osadzona będzie w XIX-wiecznych realiach, nie zabraknie również niespodzianek – widzowie będą mogli posmakować tradycyjnych – regionalnych produktów.

W przedstawieniu wystąpią: Iwona Socha (Adina), Andrzej Lampert (Nemorino), Michał Kutnik (Belcore), Przemysław Firek (Dulcamara), Monika Korybalska (Gianetta). Towarzyszyć im będą  Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Evgeny’a Volynskiy’ego. Kierownictwo artystyczne nad spektaklem sprawują: Bogusław Nowak, Ryszard Melliwa, Bożena Pędziwiatr, Dariusz Pawelec
i Magdalena Kut.

Opera Krakowska od kilku sezonów wychodzi ze swoimi spektaklami poza mury instytucji. W tym roku melomani obejrzeli już spektakle na dziedzińcu wawelskim oraz w Trzebini, natomiast w ubiegłych latach m.in. w Suchej Beskidzkiej, Wiśniczu, Wieliczce, Krynicy czy w Niepołomicach.

Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w wiejskim, sielankowym pejzażu. To także historia z uniwersalnym przesłaniem, że dobro
i miłość to ponadczasowe wartości, które niezmiennie fascynują kolejne pokolenia.

 

O autorze