Nadine Sierra laureatką Nagrody Richarda Tuckera

4

Amerykańska sopranistka Nadine Sierra została laureatką nagrody Richarda Tuckera. Przyznawane co roku wyróżnienie umożliwia śpiewakowi galowy występ w Carnegie Hall i wiąże się z przekazaniem czeku na 50 tys. dolarów.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, zdaniem Fundacji im. Richarda Tuckera (zmarłego w 1975 r. amerykańskiego tenora) 28-letnia śpiewaczka z Florydy stoi „u progu wielkiej międzynarodowej kariery”. Nadine Sierra wyjaśniła, że „załapała bakcyla opery, mając 10 lat, gdy wypożyczyła z biblioteki w rodzinnym mieście Fort Lauderdale wideo z nagraniem opery „Cyganeria” Pucciniego”. „Byłam pod wrażeniem, że coś aż tak pięknego może istnieć” – dodała śpiewaczka przebywająca obecnie w Wenecji, gdzie bierze udział w próbach do premiery w Teatrze la Fenice.

Jak dotąd Sierra śpiewała w spektaklach operowych na deskach m.in. nowojorskiej Metropolitan Opera, Opery Paryskiej, czy mediolańskiej La Scali. We wrześniu br. zadebiutuje w londyńskiej Royal Opera House w „Cyganerii” w boku Mariusza Kwietnia i Michaela Fabiano. Młoda sopranistka występowała również w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej podczas gali sylwestrowej w 2014 roku oraz na koncercie z Mariuszem Kwietniem wiosną 2015 roku.

O autorze