Mariusz Kwiecień i Simona Šaturová – koncerty we Wrocławiu i w Pradze

1

Jeden z najlepszych barytonów naszych czasów – Mariusz Kwiecień – wraca do kraju, by 9 lipca wystąpić w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu na wspólnym koncercie z słowacką sopranistką Simoną Šaturovą. Wydarzenie jest częścią obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Artyści zaprezentują arie i duety z oper „Cyrulik sewilski” Rossiniego, „Wesele Figara” Mozarta, „Łucja z Lammermooru” oraz „Don Pasquale” Donizettiego i „Purytanie” Belliniego. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Narodowego Forum Muzyki pod batutą José Marii Florência, która zagra również uwertury do oper: „Sroka złodziejka” Rossiniego, „Uprowadzenie z Seraju” Mozarta i „Norma” Belliniego.

Mariusz Kwiecień i Simona Šaturová koncertowali razem już w 2013 roku w Pradze i Bratysławie (ciekawy reportaż z tego wydarzenia można znaleźć tutaj). W tym roku zaśpiewają wspólnie nie tylko we Wrocławiu, ale również w Pradze. Bilety na zaplanowany na 16 grudnia koncert w Sali im. Fryderyka Smetany Miejskiego Domu Reprezentacyjnego w Pradze są już wyprzedane (!).

 

O autorze