„Manon” z Anną Netrebko na rozpoczęcie cyklu bezpłatnych streamingów z berlińskiej Staastoper

13

W sytuacji epidemii koronawirusa i zamknięcia teatrów instytucje kulturalne prześcigają się wręcz oferując możliwość oglądania spektakli operowych i koncertów online. Bardzo ciekawy program przygotowała również berlińska Staatsoper Unter den Linden, która już w zeszłym tygodniu ze względu na obowiązujące restrykcje transmitowała „Carmen” bez udziału publiczności. Przedstawienia udostępniane będą w południe, a ci z widzów, którzy nie dadzą rady obejrzeć bezpośredniego streamingu, będą mogli obejrzeć nagranie w formie „wideo na żądanie” przez kolejne 24 godziny.

Program:

wtorek, 17 marca – “Manon” Masseneta

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anna Netrebko, Rolando Villazón, Alfredo Daza, Christof Fischesser, Remy Corazza

środa, 18 marca – “Tristan i Izolda” Wagnera

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Stephen Milling, Boaz Daniel, Ekaterina Gubanova

czwartek, 19 marca – “Carmen” Bizeta

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anita Rachvelishvili, Michael Fabiano, Lucio Gallo, Christiane Karg

piątek, 20 marca – “Medea” Cherubiniego

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Sonya Yoncheva, Charles Castronovo, Iain Paterson, Elsa Dreisig

sobota, 21 marca – “Kawaler srebrnej róży” Straussa (zmiana godziny na 20.15)

Dyrygent: Zubin Mehta
Obsada: Camilla Nylund, Michèle Losier, Günther Groissböck, Nadine Sierra, Roman Trekel

poniedziałek, 23 marca – ”Staatsoper für alle” – Oper Air Concert z dnia 30 września 2017

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Diana Damrau, Okka von der Damerau, Burkhard Fritz, René Pape

środa, 25 marca – ”Falstaff” Verdiego

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Michael Volle, Barbara Frittoli, Alfredo Daza, Nadine Sierra, Francesco Demuro

czwartek, 26 marca – ”Hipolit i Arycja” Rameau

Dyrygent: Simon Rattle
Obsada: Anna Prohaska, Reinoud Van Mechelen, Magdalena Kožená, Elsa Dreisig Gyula Orendt

piątek, 27 marca – ”Carmen” Bizeta

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anita Rachvelishvili, Michael Fabiano, Lucio Gallo, Christiane Karg

sobota, 28 marca – ”Makbet” Verdiego

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Plácido Domingo, Anna Netrebko, Kwangchul Youn, Fabio Sartori

niedziela, 29 marca – ”Manon” Masseneta

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anna Netrebko, Rolando Villazón, Alfredo Daza, Christof Fischesser, Remy Corazza

poniedziałek, 30 marca – ”Die Zarenbraut” Rimskiego – Korsakowa

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anatoli Kotscherga, Olga Peretyatko, Johannes Martin Kränzle, Anita Rachvelishvili

środa, 1 kwietnia – ”Trubadur” Verdiego

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Plácido Domingo, Anna Netrebko, Gaston Rivero, Marina Prudenskaya

piątek, 3 kwietnia – ”Wesele Figara” Mozarta

Dyrygent: Gustavo Dudamel
Obsada: Ildebrando D‘Arcangelo, Dorothea Röschmann, Anna Prohaska, Lauri Vasar, Marianne Crebassa

niedziela, 5 kwietnia – ”Tristan i Izolda” Wagnera

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Stephen Milling, Boaz Daniel, Ekaterina Gubanova

poniedziałek, 6 kwietnia – ”Tannhäuser” Wagnera

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Peter Seiffert, Ann Petersen, Marina Prudenskaya, Peter Mattei, René Pape

środa, 8 kwietnia – ”Tristan i Izolda” Wagnera

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Stephen Milling, Boaz Daniel, Ekaterina Gubanova

piątek, 10 kwietnia – ”Parsifal” Wagnera

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Wolfgang Koch, René Pape, Tómas Tómasson

poniedziałek, 13 kwietnia – ”Parsifal” Wagnera

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Wolfgang Koch, René Pape, Tómas Tómasson

wtorek, 14 kwietnia – ”Violetter Schnee” Furrera

Dyrygent: Matthias Pintscher
Obsada: Elsa Dreisig, Anna Prohaska, Martina Gedeck, Gyula Orendt, Georg Nigl, Otto Katzameier

środa, 15 kwietnia – ”Zaręczyny w klasztorze” Prokofjewa

Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Aida Garifullina, Violetta Urmana, Anna Goryachova, Stephan Rügamer, Andrei Zhilikhovsky, Lauri Vasar

czwartek, 16 kwietnia – “Kawaler srebrnej róży” Straussa

Dyrygent: Zubin Mehta
Obsada: Camilla Nylund, Michèle Losier, Günther Groissböck, Nadine Sierra, Roman Trekel

O autorze