„Luiza Miller” z Piotrem Beczałą z Barcelony

5

20 lipca radio Catalunya Música będzie transmitować operę „Luiza Miller” Verdiego z Gran Teatre del Liceu z Piotrem Beczałą w roli Rudolfa. W ostatniej w tym sezonie produkcji teatru operowego w Barcelonie wystąpią również Sondra Radvanovsky jako Luiza, Marko Mimica (Wurm), Dmitry Belosselskiy (hrabia Walter) oraz Michael Chioldi (Miller). Za pulpitem dyrygenckim stanie Domingo Hindoyan.

Piotr Beczala i Sondra Radvanovsky, fot. A. Bofill

Akcja dzieła, którego libretto powstało na podstawie dramatu „Intryga i miłość” Friedricha Schillera, rozgrywa się w XVII-wiecznym Tyrolu i opowiada skomplikowaną historię uczucia, jakie zrodziło się pomiędzy piękną i wrażliwą Luizą, a synem hrabiego Waltera. Zakochanym stają na drodze knowania odtrąconego przez dziewczynę adoratora – Wurma oraz plany hrabiego, by doprowadzić do ślubu Rudolfa z inną kobietą.

Piotr Beczala i Michael Chioldi, A. Bofill

Piotr Beczała zaśpiewał partię Rudolfa po raz pierwszy wiosną zeszłego roku w Metropolitan Opera, wzbudzając ogromny entuzjazm krytyków i publiczności. Co ciekawe, kreujący obecnie w Barcelonie rolę hrabiego Waltera Dmitry Belosselskiy, w Nowym Jorku występował jako Wurm.

Link do dzisiejszej transmisji: https://www.ccma.cat/catradio/catalunya-musica/

O autorze