Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

0

Po dwóch dniach przesłuchań konkursowych z fortepianem, jury 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki zakwalifikowało do II etapu czterdziestu spośród 77 uczestników, w tym 12 reprezentantów Polski:

No. Nazwisko
Family Name
Imię
Given Name
Kraj
Country
Głos
Voice
1 Abdulov Gamid Russia/Azarbaijan Rosja/Azerbejdżan baritone
baryton
3 Adamski Alina Poland
Polska
soprano
sopran
4 Astakhov Stefan Germany/Poland Niemcy/Polska baritone
baryton
6 Boom Eliza New Zealand
Nowa Zelandia
soprano
sopran
8 Buczkowska Monika Poland
Polska
soprano
sopran
9 Buszewski Piotr Poland
Polska
tenor
10 Buyalskiy Vladislav Ukraine
Ukraina
bass-baritone
bas-baryton
11 Cataldo Paride Italy
Włochy
tenor
14 Grochala Agnieszka Jadwiga Poland
Polska
soprano
sopran
15 Hadzetskyy Yuriy Ukraine
Ukraina
baritone
baryton
22 Khershberg Zlata Russia/Israel
Rosja/Izrael
mezzo-soprano
mezzosopran
25 Kim Gihoon South Korea
Korea Płd.
baritone
baryton
27 Koval Ruslana Ukraine
Ukraina
soprano
sopran
35 Lee Haegee South Korea
Korea Płd.
soprano
sopran
37 Long Long China
Chiny
tenor
40 Malesza Anna Poland
Polska
soprano
sopran
41 Malieloa Palesa South Africa
RPA
soprano
sopran
45 Mirosław Daniel Poland
Polska
bass-baritone
bas-baryton
46 Moore Megan USA mezzo-soprano
mezzosopran
47 Motolygina Maria Russia
Rosja
soprano
sopran
48 Murray Bryan USA baritone
baryton
50 Nowakowski Alexandra USA/Poland
USA/Polska
soprano
sopran
56 Ostroukhova Maria Russia
Rosja
mezzo-soprano
mezzosopran
60 Pompeu Matheus Brazil
Brazylia
tenor
62 Prýgl Boris Czechia
Czechy
baritone
baryton
63 Quattlebaum Cody USA bass-baritone
bas-baryton
64 Quiros Luis Costa Rica
Kostaryka
baritone
baryton
68 Russell Benjamin Ireland
Irlandia
baritone
baryton
69 Safronova Inna Russia
Rosja
soprano
sopran
71 Shoshyn Leonid Ukraine
Ukraina
tenor
72 Siljanov Milan Switzerland/Germany
Szwajcaria/Niemcy
bass-baritone
bas-baryton
73 Sosa Dal Pozzo Rodrigo Venezuela/Italy
Wenezuela/Włochy
countertenor
kontratenor
77 Trojak Paweł Poland
Polska
baritone
baryton
78 Volkov Vadim Russia
Rosja
countertenor
kontratenor
81 Załęski Łukasz Poland
Polska
tenor
82 Zámečníková Slávka Slovakia
Słowacja
soprano
sopran
83 Zapiór Hubert Poland
Polska
baritone
baryton
84 Zhang Yajie China
Chiny
mezzo-sopran
mezzosopran
85 Zharikova Olga Russia
Rosja
soprano
sopran
86 Żądło Jan Poland
Polska
baritone
baryton

Harmonogram dalszych etapów Konkursu:

8-9/05/19 SALE REDUTOWE godz. 11-14 i 17-20
II etap, przesłuchania z fortepianem

11/05/19 SALA MONIUSZKI godz. 18
III etap, przesłuchania finałowe z orkiestrą, ogłoszenie wyników, ceremonia wręczenia nagród

Transmisje Konkursu Moniuszkowskiego można oglądać pod linkiem: https://moniuszko200.pl/pl/konkurs
W sobotę 11 maja o 19:00 widzowie TVP Kultura będą mogli śledzić transmisję finałowego przesłuchania, które wyłoni zwycięzcę. Streaming finału przewidziany jest również na operavision.eu.

O autorze

“I should have everything that is good, genuine and beautiful!” Wolfgang Amadeus Mozart