Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich

5

Filharmonicy Wiedeńscy, pianistka Yuja Wang i dyrygent Gustavo Dudamel zapraszają 20. czerwca na wykwintną, muzyczną ucztę w parku Pałacu Schönbrunn.

Podczas Koncertów Nocy Letniej Filharmonicy Wiedeńscy będą na świeżym powietrzu w parku pałacowym Schönbrunn prezentować muzykę najwyższych lotów. Nie należy do codzienności fakt, że na te odbywające się od 2004 r. coroczne koncerty obowiązuje wstęp wolny. Znana na całym świecie orkiestra pragnie w ten sposób obdarować tym wyjątkowym przeżyciem około stutysięczną publiczność oraz widzów przed telewizorami na całym świece. Pierwszy raz Filharmonicy Wiedeńscy zagrali tam w roku 2004 z okazji przyjęcia nowych państw do Unii Europejskiej i od tego czasu plenerowe koncerty w barokowych ogrodach Schönbrunn stały się już tradycją.

Jak co roku swoim udziałem występ uświetniają znani dyrygenci i soliści. Batutę podczas Koncertu Nocy Letniej w roku 2019 przejmie wenezuelski dyrygent Gustavo Dudamel, a u jego boku zaprezentuje się czarująca wirtuozka, pianistka Yuja Wang.

Lista telewizji transmitujących wydarzenie:  https://www.sommernachtskonzert.at/images/Summer_Night_Concert_2019_TV_Overview.pdf

O autorze