Bilety na „Don Pasquale” rozeszły się jak świeże bułeczki

0

2 grudnia 2016 roku na scenie Opery Krakowskiej zaprezentowana zostanie premiera opery komicznej „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego w reżyserii Jerzego Stuhra. W dni uruchomienia sprzedaży bilety na spektakle wyprzedawane były w rekordowym tempie – do pół godziny. W związku z przewidywanym bardzo dużym zainteresowaniem przedstawieniem, Opera Krakowska na kilka dni przed startem sprzedaży biletów wprowadziła nowy porządek spektakli – na dzień po premierze planowana jest dodatkowa premiera prasowa, 4 grudnia – premiera prestige, a 6 grudnia – spektakl. W partii doktora Malatesty wystąpią – światowej sławy baryton Mariusz Kwiecień oraz Mariusz Godlewski. Obsady w poszczególnych dniach będą znane po próbie generalnej, która odbędzie się pod koniec listopada, jednak ze strony internetowej Mariusza Kwietnia wynika, iż będzie go można zobaczyć 2, 4 i 6 grudnia.

„Don Pasquale” jest jednym z ostatnich dzieł operowych Donizettiego i zarazem jedną z najbardziej znanych oper komicznych. Akcja jest typowa dla komedii pomyłek – podstarzały Don Pasquale pragnie poślubić młodą i piękną Norinę, która jednak zakochana jest w jego siostrzeńcu Ernesto. Finałem wielu zabawnych przygód i intryg, młoda para znajduje szczęście, a Don Pasquale udziela im błogosławieństwa.

W Operze Krakowskiej „Don Pasquale” wystawiany był do tej pory dwukrotnie – w 1962 i 2007 roku. Dodatkowe spektakle odbędą się w dniach 31 marca oraz 1 i 2 kwietnia 2017 roku.

O autorze