Bilet za 400 groszy

4

W drugiej edycji akcji „bilet za grosze”, koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, bierze udział 90 teatrów publicznych. W ubiegłym roku cena biletu nawiązywała do 250. rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce, a cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów. W tym roku jest ona odniesieniem do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira.

Wielbiciele opery będą mogli zobaczyć między innymi takie spektakle jak „Madama Butterfly” w Operze Śląskiej w Bytomiu, „Potępienie Fausta” w Operze Novej w Bydgoszczy, „Eugeniusz Oniegin” w Teatrze Wielkim w Poznaniu, „The Turn of The Skrew (Dokręcanie śruby)” w Operze na Zamku w Szczecinie.

Listę teatrów biorących udział w akcji oraz tytuły spektakli, które wystawione zostaną 21 maja z okazji Dnia Publicznego Teatru, będzie można znaleźć od 1 maja na stronie Instytutu Teatralnego. Akcja „Bilet za 400 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 400 groszy będzie można kupić od 14 maja w kasach teatrów.

 

O autorze